مهارت ارتباطی مدیر

کارگاه آموزش مهارتهای ارتباطی

در میان مجموعه مهارتهای مدیریتی، مهارتهای ارتباطی بیش از سایر مهارتها بر اثربخشی یک مدیر مؤثر است. در ارتباط با مدیران بالادستی و کارمندان زیر مجموعه منطقی است که همزمان به مواضع و گفته‌های صریح طرف مقابل و نیز به منافع پنهان و احساسات ناگفته‌ی او توجه کنیم تا بتوانیم درک صحیحی از خواسته های آنان داشته باشیم.

شاید این روزها بحث‌هایی مانند تحلیل علائم چهره و زبان بدن به خاطر جذاب بودن، توجه را به خود جلب کرده‌اند اما واقعیت این است که این مهارتها نمی توانند قابلیت ارتباطی یک مدیر را به طرز قابل توجهی بالا ببرد، چرا که درک و تحلیل مواضع و گفته‌های صریح افراد، بسیار دشوار است. و متاسفانه گاه مواضع و خواسته‌هایی که در قالب کلمات بیان می‌شوند شنیده نمی شوند.

مدیران از به وسیله این مهارت میتوانند خواسته های خود را بدون مقاومت از سوی دیگران مطرح و نتیجه مثبت بگیرند. در صورتیکه نتوانید این مهارت را بیاموزید مجبور میشوید برای انجام خواسته هایتان متوسل به دستور دادن شوید. باید اصول انضباطی رفتاری را رعایت کنید. به منافع کوتاه مدت توجهی نداشته باشید روی منافع بلند مدت سرمایه گذاری کنید.

این مطلب را از دست ندهید-->  مهارتهای مدیریتی

الگوهای رفتاری کارکنان و رییس خود را به خوبی شناسایی نمایید. الگوهای روانی و رفتاری آنها نقش بسیار مهمی در موفقیت شما در متقاعد کردن آنان دارد.

این مهارت از آن دسته مهارتهایی است که در جریان آموزش ،تمرین و کسب تجربه حاصل می‌شود.

ما در این دوره تمامی زوایای رفتاری را برای شما روشن و نحوه برخورد و متقاعد سازی کارکنانتان و مدیرانتان را به شما آموزش خواهیم داد.

 به تجربه ثابت شده که اگر مدیر نتواند ارتباطی صحیح با افراد برقرار کند گردش کارها مختل شده و افراد سردرگم می شوند. واقعیت این است که۸۰ درصد از وقت مدیران صرف برقراری ارتباطات با دیگران می شود لذا سبک مدیر در برقراری ارتباط با کارکنان، همکاران و مقامات بالاتر نقش بسیار تعیین کننده ای در عملکرد و موفقیت وی دارد.

در این کارگاه اساسی ترین نکات ارتباطی به تفکیک به بحث و تمرین گذاشته می شود تا مدیران بیاموزند که در موقعیت های مشابه رفتارهای مناسب را از خود بروز دهند.

مطالبی که در این دوره یاد خواهید گرفت در هیج کتاب، دوره آموزشی و دانشگاه و موسسه دیگری پیدا نخواهید کرد. این آموزشها از دل عملکردهای موفق در سازمانهای ایرانی و بر اساس تجربیات واقعی شکل گرفته اند.

این مطلب را از دست ندهید-->  مصاحبه روزنامه کار و کارگر با آقای ارشیا دکامی

از طریق لینک زیر می توانید اطلاعات بیشتری در رابطه با این دوره آموزشی کسب کنید و در صورت تمایل در این دوره ثبت نام کنید.

کارگاه آموزش مهارتهای ارتباطی مدیر

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *