کارگاه آموزش مهارتهای ارتباطی

در میان مجموعه مهارتهای مدیریتی، مهارتهای ارتباطی مدیران ، بیش از سایر مهارتها بر اثربخشی یک مدیر مؤثر است.
در ارتباط با مدیران بالادستی و کارمندان زیر مجموعه ، باید همزمان به مواضع و گفته‌های صریح طرف مقابل و نیز به منافع پنهان و احساسات ناگفته‌ی آنان توجه کنیم تا بتوانیم درک صحیحی از خواسته های آنان داشته باشیم.

شاید این روزها بحث‌هایی مانند تحلیل علائم چهره و زبان بدن به خاطر جذاب بودن، توجه بسیاری را به خود جلب کرده‌اند ، اما واقعیت این است که این مهارتها نمی توانند قابلیت ارتباطی یک مدیر را به طرز قابل توجهی بالا ببرند، چرا که درک و تحلیل مواضع و گفته‌های صریح کارمندان و همکاران، بسیار دشوار است.
متاسفانه گاه مواضع و خواسته‌هایی که در قالب کلمات بیان می‌شوند به خوبی شنیده نمی شوند. و باعث آسیب هایی جدی به شبکه ارتباطی سازمان می شود.

مهارتهای ارتباطی مدیران ، قابلیتی است که مدیران را قادر می سازد ،خواسته های خود را بدون مقاومت از سوی دیگران مطرح و نتیجه مثبت بگیرند.

در صورتیکه نتوانید این مهارت را بیاموزید مجبور میشوید برای انجام خواسته هایتان متوسل به دستور دادن شوید.
در جایگاه مدیر باید اصول انضباط رفتاری را رعایت کنید. به منافع کوتاه مدت توجهی نداشته باشید روی منافع بلند مدت سرمایه گذاری کنید. باید الگوهای رفتاری کارکنان و مدیر خود را به خوبی شناسایی نمایید. همچنین شناخت الگوهای روانی و رفتاری آنها نیز نقش بسیار مهمی در موفقیت شما در متقاعد کردن آنان دارد.
شما باید تلاش کنید که یک شبکه ارتباطی قدرتمند در سازمان تان بسازید تا در مقابل بحران ها بهترین واکنش را از سوی تیم تان داشته باشید.

مهارتهای ارتباطی مدیران ، از آن دسته مهارتهایی است که در جریان آموزش ،تمرین و کسب تجربه حاصل می‌شود. و البته مهارت های ارتباطی مدیران با مهارت های ارتباطی بیرون از سازمان کمی تفاوت دارد. زیرا در اینجا مسائلی مانند قدرت پست سازمانی ،انگیزه کارمندان ، عدم تمایل ذاتی به پذیرش دستورات بالادستی ، نیاز به شغل و … دخیل هستند و باعث تغییر در نوع ارتباط در سازمان با ارتباط در بیرون از سازمان شده اند.

مهارتهای ارتباطی مدیران
مهارتهای ارتباطی مدیران

 به تجربه ثابت شده که اگر مدیر نتواند ارتباطی صحیح با افراد برقرار کند گردش کارها مختل شده و افراد سردرگم می شوند. واقعیت این است که۸۰ درصد از وقت مدیران صرف برقراری ارتباطات با دیگران می شود لذا سبک مدیر در برقراری ارتباط موثر با کارکنان، همکاران و مقامات بالاتر نقش بسیار تعیین کننده ای در عملکرد و موفقیت وی دارد.

کارگاه مهارت های ارتباطی مدیران

کارگاه مهارتهای ارتباطی مدیران می تواند پیشنهادی عالی برای ارتقا سطح این مهارت در شما باشد. ما در این دوره تمامی زوایای رفتاری کارکنان را برای شما روشن و نحوه برخورد و متقاعد سازی آنان و مدیرانتان را به شما آموزش خواهیم داد.

در این کارگاه اساسی ترین نکات ارتباطی به تفکیک به بحث و تمرین گذاشته می شود تا مدیران بیاموزند که در موقعیت های مشابه ، رفتارهای مناسب را از خود بروز دهند.

مطالبی که در این دوره یاد خواهید گرفت در هیج کتاب، دوره آموزشی و دانشگاه و موسسه دیگری پیدا نخواهید کرد. این آموزشها از دل عملکردهای موفق در سازمانهای ایرانی و بر اساس تجربیات واقعی شکل گرفته اند.

از طریق لینک زیر می توانید اطلاعات بیشتری در رابطه با این دوره آموزشی کسب کنید و در صورت تمایل در این دوره ثبت نام کنید.

کارگاه آموزش مهارتهای ارتباطی مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان کتاب

بزرگترین اشتباه مدیران
کتاب تا 5 دقیقه دیگر در ایمیل شما خواهد بود
کتاب را برایم ارسال کن
کتاب
close-link

دانلود رایگان کتاب

بازخورد موثر مدیریتی
کتاب تا 5 دقیقه دیگر در ایمیل شما خواهد بود
کتاب را برایم ارسال کن
feedback
close-link