کنترل نکنید

کنترل نکنید

دوستان بسیاری بارها و بارها به من پیام داده اند مبنی بر اینکه مدیرشان کفایت لازم را ندارد و یا اینکه اطرافیان نمی توانند ببیند که انها موفق هستند و نسبت به آنها حسادت می ورزند و مواردی از این دست…
در پاسخ این دوستان باید بگویم که باید دست از کنترل کردن بردارید منظورم از کنترل کردن این است که وقتی شما در حال پاسخگویی به رفتارهای دیگران هستید و از آنها تاثیر می پذیرید و با عدم تایید و یا بی توجهی آنان ناراحت می شوید در واقع در حال کنترل دیگران هستید. و یا اینکه به جای تمرکز بر کار و فعالیت های خودتان مدام در حال بررسی و کنترل نحوه عملکرد دیگران هستید مثلا مدیرتان…

کنترل کردن دیگران از این ناشی می شود که فرد نیازمند تایید از سوی دیگران است و یا به دنبال دلایلی برای کاستی های درون خودش می گردد و این باعث می شود به جای تمرکز روی خودش و فعالیتهای خودش روی دیگران تمرکز می کند و دائم از گفته ی دیگران و بی کفایتی آنها و مسائلی از این دست شکایت می کند.
توصیه میکنم که به دنبال تایید دیگران نباشید و روی آنها تمرکز نکنید. به جای اینکار تلاش کنید خودتان احساس ارزشمندی کنید و به دنبال احساس ارزشمندی به وسیله تایید و رفتارهای دیگران نباشید اینطور با آرامش بیشتری کار خواهید کرد و در فعالیتهای تان خلاقیت بیشتری خواهید داشت.
از طرفی فراموش نکنید یکی از خصوصیات برجسته مدیران موفق این است که آنها خودشان پیروان بی نظیری هستند. یاد بگیرید جایگاه سازمانی خودتان را بپذیرید و از مافوق خود به خوبی پیروی کنید اینطور شاید کمتر به بی کفایتی آنها حساس باشید.
در صورتیکه نمی توانید با مدیرتان کنار بیایید و تصور می کنید که اگر او کفایت لازم را داشت شما بهتر کار می کردید، این شمایید که باید سازمان تان را ترک کنید و یا واحد کاریتان را عوض کنید.

میانگین امتیازات / 5. تعداد آرا:

10 دیدگاه برای “کنترل نکنید

 1. مجتبی گفته:

  خیلی ممنون از پست های بسیار بسیار مفیدتان .
  اگر لطف کنید پست ها را زیادتر کنید ممنون خواهی شد.

 2. آریایی گفته:

  سلام سپاسگزارم از مطالب بسیار خوب و مفیدتون ،اگه میشه مدیریت در شغلهای آزاد هم ی سری مطلب تو پستاتون بزارید ممنون میشم

 3. شهاب موحمدی گفته:

  با سلام . بنده حدود 15 سال بعنوان مشاور مدیریت در صنایع مختلف در زمینه های تولید نیروی انسانی سیستم های اطلاعاتی بهای تمام شده محصولات و … که در نهایت به کاهش هزینه ها می انجامد کار کرده ام .
  اکنون در این فکر هستم که یک مدل در صنایع تولیدی پیاده نمایم که بتواند هر گونه غیرعادی شدن سیستم را هشدار دهد. این سیستم کنترلی حتما پایه هایش اطلاعات کمی می باشد که به گونه ای در کنار هم قرار گیرد که هشدارهای کنترلی را به موقع اعلام نماید . از طرفی علاقه مندم که مدل های کاربردی کنترلی را بررسی و از آنها در جهت کار استفاده نمایم . می خواهم بدانم که چگونه از طریق شما می توانم به این هدف برسم .

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

دانلود رایگان کتاب

بزرگترین اشتباه مدیران
کتاب تا 5 دقیقه دیگر در ایمیل شما خواهد بود
کتاب را برایم ارسال کن
کتاب
close-link

دانلود رایگان کتاب

بازخورد موثر مدیریتی
کتاب تا 5 دقیقه دیگر در ایمیل شما خواهد بود
کتاب را برایم ارسال کن
feedback
close-link