مدیر کارمند نباشید

مدیر کارمند

دنیای مدیریت با دنیای کارمندی کاملا متفاوت است. کسی که وارد فضا و رده ی مدیریت می شود، دیگر نباید مانند یک کارمند فکر و کار کند.
متاسفانه مدیران بسیاری را می بینم که با اینکه در رده های بالای مدیریت مشغول هستند ولی کاملا سبک کاری یک کارمند ساده را دارند. آنها صبح را به شب می رسانند که فقط ساعت کار خود را پر کنند. آنها هیچگاه دغدغه های یک سهامدار و کارآفرین را ندارند. این افراد گمان می کنند مانند یک کارمند جزء برای دریافت حقوق در شرکت حضور دارند.

مدیران عزیزی که مشغول کارمندی هستید، باید توجه داشته باشید که اگر یک کارمند خطایی بکند یا کم کاری کند و … آسیبش به یک بخش کوچکی از کار وارد می شود. به قول معروف اگر آتش هم باشند فقط جای خودشان را می سوزانند. اما جایگاه شما به عنوان مدیر چه؟ ایا کم کاریها و گذران زمان بدون توجه به اثرات رفتارهایتان به اندازه یک کارمند معمولی آسیب می زند؟

قطعا اینطور نیست. شما قرار است یک تیم، دپارتمان و یا یک سازمان را هدایت و راهبری کنید. کم کاریها و خطاهای شما به وسعت و گستردگی تیم، دپارتمان و یا سازمانی که شما در راس آن قرار دارید تاثیر گذار و آسیب زننده است. مدیریت جایگاه کارمندی نیست. مدیریت یعنی مسئولیت، یعنی دغدغه، یعنی نگرانی برای بهره وری یعنی ارتقا و گسترش زیر مجموعه، یعنی نگرانی برای نگرانی های کارکنان ، یعنی نگرانی برای انگیزه تیم، یعنی دل نگرانی و دغدغه کسب نتیجه، یعنی بهبود مستمر و هر روزه، یعنی رشد تیم و سازمان و … جایگاه مدیریت هیچ ارتباطی به سهامدار بودن ندارد.

کسی که مدیر می شود باید موتور محرک باشد نه باری بر دوش تیم و سازمان.

من واقعا ناراحت می شوم وقتی می بینم عزیزانی در پست مدیریت قرار گرفته اند. اما هیچ دغدغه ای از جنس دغدغه های مدیران ندارند. و نهایت دغدغه اشان اضافه کاریشان است و امثالهم… دغدغه هایی از جنس کارمندان جزء.

میانگین امتیازات / 5. تعداد آرا:

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

دانلود رایگان کتاب

بزرگترین اشتباه مدیران
کتاب تا 5 دقیقه دیگر در ایمیل شما خواهد بود
کتاب را برایم ارسال کن
کتاب
close-link

دانلود رایگان کتاب

بازخورد موثر مدیریتی
کتاب تا 5 دقیقه دیگر در ایمیل شما خواهد بود
کتاب را برایم ارسال کن
feedback
close-link