شکست خوردن

تا میتوانید شکست بخورید. این جمله مورد علاقه من است. به جای اینکه چندبار در سال شکست بخورید، ده ها بار در سال شکست بخورید.

شکست خوردن پله ی ترقی و رشد شماست. با شکست خوردن خیلی سریعتر رشد میکنید.

مدیران موفق هرگز از کلمه شکست استفاده نمیکنند، آنها هیچوقت نمی گویند شکست خوردیم آنها همیشه به درسها و تجاربی که آموخته اند فکر می کنند. آنها از شکست به عنوان عقب نشینی موقت ،که این نیز خود، آنها را یک قدم به موفقیت نزدیک می کند، یاد می کنند.

برای موفقیت سریعتر باید سریعتر درسهای تان را بیاموزید و برای اینکار باید سریعتر شکست بخورید.

بسیاری از مدیران معمولی هرگز از اشتباهاتشان چیزی نمی آمورند آنها به اشتباهات و شکستهایشان به عنوان یک فرصت برای یادگیری نگاه نمی کنند. اشتباهات در واقع شما را متوقف می کنند تا به شما یادآور شوند که چیزی را نمی دانید و باید در موردش یاد بگیرید. بنابر این هر وقت شکست خوردید و یا چیزی مطابق میل شما پیش نرفت اندکی صبور باشید و با کمی حوصله، به موضوع فکر کنید تا درس پنهان را کشف و یاد بگیرید. اگر عصبانی شدید و دلیل و برهان آوردید ویا اینکه دیگران را مقصر دانستید و آنها را تنبیه کردید، بدانید که به اندازه کافی فکر نکردید و چیزی را نیاموختید.

اگر به درستی فکر کنید و درس را بیاموزید آنگاه برای تمام اشتباهاتتان تشکر هم خواهید کرد چون آنها شما را هر روز بزرگتر می کنند.

1 پاسخ
 1. علی
  علی گفته:

  سلام ارشیای عزیز
  زیبا ترین کلمه ای که میشناسم شکسته. چون هزاران بار تجربه کردم که بعد از هر شکستی پیروزی هست.
  پس هر چه شکست بزرگتر پیروزی و موفقیت بزرگتر…

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *