ابتکار عمل را به دست بگیرید

ابتکار عمل مدیر
آیا شما فردی خلاق هستید؟
آیا شما فرصتها را خلق می کنید؟ و یا اینکه منتظر می مانید تا فرصتها خودشان به سراغ شما بیایند؟
آیا شما همه چیز را بیش از اندازه تجزیه و تحلیل می کنید و یا برمبنای شهود و غریزه تان تصمیم می گیرید؟

فراموش نکنید حتی بهترین تصمیمات هم اگر دیر گرفته شوند نتیجه منفی خواهند داشت. حالا فکر کنید در جایگاه مدیر این تصمیمات دیر هنگام چه آسیبهای جدی به سازمان و تیم ها وارد می سازد و در نهایت همه گمان می کنند ما تصمیم بد گرفتیم… اما اینطور نیست بلکه ما تصمیم دیر هنگام گرفیتم. برای تقویت قوه ی ابتکارخود، باید طرز فکرتان را عوض کنید و از خطر کردن نترسید.

به سوالات زیر با دقت پاسخ دهید:

آیا از خطر کردن می ترسید؟

آیا شکست های گذشته شما را نا امید کرده اند؟

ایا فرصت ها را نمی بینید؟

در صورت پاسخ مثبت علت تردید ها و دو دلی هایتان را پیدا کنید. به یاد داشته باشید همه چیز به درون شما بستگی دارد. هیچ چیز در بیرون آنقدر واقعی نیست که شما فکر می کنید. یاد بگیرید خودتان به دنبال فرصت ها باشید نه منتظر فرصت ها.

مدیریت

بررسی کنید ببینید کجا به استعدادها و توانایی های شما نیاز است. به چه کسانی می توانید کمک کنید.یا به چه سازمانها و تیمهایی می توانید کمک کنید؟ فرصت ها همه جا هستند. بارها آنها را دیده و دریافت کرده ایم اما دیدن فرصت ها کافی نیست. باید یاد بگیرید در راه آنها قدم بردارید و تا انجام کامل آنچه از دستتان بر می آید کوتاهی نکنید و هرگز توقف نکنید.

حال تصور کنید اینچنین مدیری چطور قدرت و توانایی تیمش را آزاد می سازد. به طوری که در اغلب مواقع مدیر تنها کاری که می کند ثابت قدمی است و این افراد تیمش هستند که در اثر این ثبات قدم مدیر، قدرت های نهفته اشان آزاد و مسائل و مشکلات را حل می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان کتاب

بزرگترین اشتباه مدیران
کتاب تا 5 دقیقه دیگر در ایمیل شما خواهد بود
کتاب را برایم ارسال کن
کتاب
close-link

دانلود رایگان کتاب

بازخورد موثر مدیریتی
کتاب تا 5 دقیقه دیگر در ایمیل شما خواهد بود
کتاب را برایم ارسال کن
feedback
close-link