مدیریت کارهای روزانه در محل کار

به مدیریت کارهای روزانه خود در محل کار چقدر اهمیت می دهید؟

مدیریت کارهای روزانه در مدیریت یکی از مهارتهایی است که کمتر به آن توجه می شود. من از کارمندان و همکارانم، هنگامی که کاری را انجام نداده اند، بسیار میشنوم که ” وقت نداریم، فرصت نشد و سرمان شلوغ است و…”. وقتی برنامه کاری روزشان را می خواهم ، خبری از برنامه نیست.

اغلب نمی دانند برنامه امروزشان چیست، چه چیزی الویت دارد، چه چیزی میتواند انجام نشود و چه چیزی را میتوانند به دیگری واگذار کنند. و معمولا توجهی هم به مدیریت کارهای روزانه خود ندارند.

یادتان باشد

وقتی مدیریت کار های روزانه خود را در دست نداشته باشیم، وقتی نتوانیم در طول یک روز کاری کارهایمان را سروسامان بدهیم و به نتیجه برسانیم، احتمالا فاقد مهارت های لازم در تمرکز روی کار و تفویض اختیار هستیم و در امر استفاده درست از زمان ضعیف عمل می کنیم.

کافی است به جای صرف وقت برای توجیه کاستی ها، مدیریت کارهای روزانه را یاد بگیریم .

مدیریت کارهای روزانه یعنی هنر سازماندهی خودتان تا بتوانید تمام کارهایتان را در یک روز کاری طبق برنامه ای کارآمد و استاندارد انجام دهید.

اگر مدیریت کارهای روزانه را به درستی انجام دهید و با مهارت‌های دیگرتان ترکیب کنید آنگاه می‌توانید بهره وری بالایی را در یک روز کاری بدست آورید.

مدیریت کارهای روزانه و سازماندهی و برنامه ریزی یک روز، از پایان روز قبلی آغاز می‌شود.

وقتی برنامه ریزی و سازماندهی را هنگام استراحتتان انجام دهید مغزتان به شما کمک خواهد کرد که کارآمدتر وخلاقانه تر باشید. با این کار، فرایند‌های طبیعی ذهن در زمان استراحت برایتان کار می‌کنند و به شما در تحقق برنامه‌هایتان کمک خواهند کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان کتاب

بزرگترین اشتباه مدیران
کتاب تا 5 دقیقه دیگر در ایمیل شما خواهد بود
کتاب را برایم ارسال کن
کتاب
close-link

دانلود رایگان کتاب

بازخورد موثر مدیریتی
کتاب تا 5 دقیقه دیگر در ایمیل شما خواهد بود
کتاب را برایم ارسال کن
feedback
close-link