هنگام کار با دیگران انعطاف پذیر باشید

یکی از مشکلات کار با دیگران این است که هر کسی فکر می کند بهتر از بقیه می تواند کار را انجام دهد. آنها بر همین اساس هم اقدام می کنند و اقدامات دیگران را نیز درست نمی دانند. در مواقعی که ایده ها و روش ها با یکدیگر تضاد پیدا می کنند، یک رویکرد انعطاف پذیر می تواند نقش اهرم را در ترکیب قوای گروه ایفا کند.

پیشنهادات زیر می تواند شما را در این مسیر هدایت کند:

✅ نسبت به مسائل وموقعیت ها انعطاف پذیر باشید.

چرا که ممکن است آنقدر به یک زاویه ی دید خاص عادت کرده باشید که دیدن مسئله از زاویه ای دیگر برایتان غیرممکن باشد. موضوع را برای بحث باز بگذارید و بکوشید بیشتر گوش کنید، به خصوص به ایده هایی که قبلا به راحتی از کنار آنها می گذاشتید توجه بیشتری داشته باشید.

✅راه های رسیدن به هدف را شناسایی کنید.

 اگر به نظرات دیگران اهمیت ندهید و بر عقاید و سیستم خود_مدیریتی اصرار ورزید، مطمئن باشید ضرر خواهید کرد. به جای اینکه به دیگران بگویید چطور به هدف برسند، از آنها بخواهید به شما بگویند چگونه هدف را دنبال و پیگیری می کنند.

✅به دیگران نقش بدهید.

در صورت امکان، به دیگران اجازه دهید تا در جزییات کار نقشی را بر عهده بگیرند. نظرات آنها گاهی می تواند فراتر از چیزی باشد که شما تصور می کردید.

✅ضرب العجل ها گاهی قابل مذاکره اند.

از افراد  بخواهید، اگر پیشنهادی برای ضرب العجل ها دارند و دلایلشان منطقی است، آن را مطرح کنند. شما با کمک تیم تان آنها را بررسی و مطمئن شوید تمام آثار و عواقب ضرب العجل را از پیش اندیشیده اید.

✅ برای  پاسخ های غیرمنتظره نیز آماده باشید.

از همکاران قابل اعتماد بپرسید شما چه مواقعی باید سفت و سخت تر و انعطاف کمتری داشته باشید. برای  پاسخ های غیرمنتظره نیز آماده باشید. از همین حالا تصمیم بگیرید که در شرایط مشابه چه جوابی بدهید.

✅سعی کنید با روش کار و برنامه های دیگران سازگار باشید.

 مثلا اگر می خواهید با همکارانتان جلسه یا گردهمایی راه بیندازید زمانی را برگزینید تا برای آها راحت تر باشد تا برای شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان کتاب

بزرگترین اشتباه مدیران
کتاب تا 5 دقیقه دیگر در ایمیل شما خواهد بود
کتاب را برایم ارسال کن
کتاب
close-link

دانلود رایگان کتاب

بازخورد موثر مدیریتی
کتاب تا 5 دقیقه دیگر در ایمیل شما خواهد بود
کتاب را برایم ارسال کن
feedback
close-link