در برخورد با افراد سرکش سازمان چکار کنیم؟

برخورد با کارمند سرکش

 

افراد سرکش، افرادی هستند که راحت نظرات خودشان را مطرح می کنند و هر چیزی را به راحتی قبول نمی کنند. آنها در تمامی سازمانها یافت می شوند این‌ افراد اغلب باعث‌ پیشرفت‌ ناگهانی‌ در دانش‌ سازمانی و روشهای کاری سازمان می‌شوند. مدیریت و برخورد با افراد سرکش که به اشتباه خیلی وقتها آنها را کارمند مشکل ساز و یا کارمند ناسازگار می نامیم ، نیاز به مهارت بالای مدیریتی دارد و اگر این مهارت را نداشته باشید ممکن است یا آنها خودشان سازمان شما را ترک کنند و یا شما به اشتباه آنها را اخراج کنید.

افراد سرکش یکی از مهمترین عوامل‌ تغییر در سازمان هستند. آنها با غر زدن ، شکایت کردن و اعتراضهای پی در پی موجبات‌ بسیاری از تغییرات‌ را در سازمان‌ها به وجود می آورند.
آنها چون‌ سری‌ نترس‌ دارند و قواعد‌ قراردادی‌ گذشته‌ را قبول‌ ندارند لذا به‌ندرت‌ مطالب‌ از قبل‌ اعلام‌ شده‌ را می‌پذیرند.

فراموش نکنید آنها برای سازمان ثروتی‌ با ارزش‌ هستند که باید قدر آنها را بدانید . داشتن کارمندان بی سر وصدا و یکدست خطرناک است.

 

3 دیدگاه برای “در برخورد با افراد سرکش سازمان چکار کنیم؟

  1. امیرربیعی گفته:

    باسلام وخسته نباشید
    بنده تمایل دارم جناب آقای دکامی عزیزروبه عنوان استادومشاورحرفه ای درتیم گروه تجاری ارگا پذیراباشم.باتشکر

  2. M گفته:

    سلام، دقیقا نقش من در شرکت همینه، اما متاسفانه بعد از ۹ سال خسته شدم، و احساس سرخوردگی میکنم و فکر جابجای هستم و فعلابرای شرایط شخصی نمیتونم یکم شرایطم اوکی بشه حتما میرم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان کتاب

بزرگترین اشتباه مدیران
کتاب تا 5 دقیقه دیگر در ایمیل شما خواهد بود
کتاب را برایم ارسال کن
کتاب
close-link

دانلود رایگان کتاب

بازخورد موثر مدیریتی
کتاب تا 5 دقیقه دیگر در ایمیل شما خواهد بود
کتاب را برایم ارسال کن
feedback
close-link