با بهترین پادکست های فارسی در حوزه کسب و کار آشنا شوید!

بهترین پادکست های فارسی

بسیاری از افراد به یاد نمی‌آورند که پیش از تولید پادکست‌ها، چطور ترافیک‌های سنگین چند ساعتی را سپری می‌کردند! اما اکنون با بهترین پادکست های فارسی می‌توانیم در هر موقعیتی به مطالبی مفید و آموزنده گوش کنیم و ساعت‌های تلف شده را به زمان مفید تبدیل کنیم.

انسان باید همیشه در حال یادگیری باشد؛ زمانی که یادگیری متوقف می‌شود، پسرفتش شروع می‌شود. اهمیتی ندارد یک فرد مدیر سازمانی بین‌المللی با چند شعبه در کشورهای مختلف است یا یک کارمند در یک سازمان ایرانی، اگر زمان و هزینه‌ای برای آموزش صرف نکند، متضرر می‌شود.

آموزش اختیاری است و افراد می‌توانند انتخاب کنند که برای آموزش زمان بگذارند یا خیر. به همین دلیل بهانه‌های بسیاری از جمله زمان نداشتن، مشغله‌های زیاد و… می‌آورند تا آموزش نبینند. پادکست‌ها یک منبع آموزشی هستند که می‌توان آن‌ها را در هر موقعیتی گوش داد و یاد گرفت، به شرطی که لیستی از بهترین پادکست های فارسی داشته باشید و بدانید که باید چه چیزی گوش کنید.

 

بهترین پادکست هایی که باید شنید، چه ویژگی‌هایی دارند؟

انتخاب پادکست هم به اندازه انتخاب کتاب سخت است. اگر یک مدیر بخواهد تمام کتاب‌های مرتبط با کسب و کار را بخواند، باید همه عمرش را مشغول مطالعه باشد و به سایر کارهایش رسیدگی نکند تا شاید در پایان عمر بتواند تمام کتاب‌های مدیریتی و بیزینسی را خوانده باشد، تازه آن هم شاید! البته اینکه کتاب‌ها برای او مفید هستند یا خیر در جای خود قرار می‌گیرد. خواندن کتابی که چیزی به دانش قبلی اضافه نمی‌کند و ارزش افزوده‌ای ندارد، شبیه به تماشای یک برنامه تلویزیونی است!

ویژگی های بهترین پادکست های فارسی

پادکست‌ها هم مانند کتاب‌ها هستند و ما باید تصمیم بگیریم که به کدام پادکست گوش کنیم و به سراغ کدام یک نرویم.

 

همه پادکست‌های فارسی خوب نیستند و همه پادکست‌های خوب برای شما کاربرد ندارند!

 

تصور کنید یک استاد فلسفه، سری پادکست‌هایی تخصصی با اطلاعات جامع درباره فلسفه تولید می‌کند. چنین پادکستی به درد فردی در دنیای کار و تجارت که اساسا علاقه‌ای هم به فلسفه ندارد، نمی‌خورد. بنابراین همه ما باید لیست بهترین پادکست های فارسی منحصر به فردی برای خودمان داشته باشیم.

بهترین پادکست هایی که باید شنید، ویژگی‌هایی دارند که در ادامه آن‌ها را نام می‌بریم:

  • ارزشی که محتوای پادکست برای شما دارد؛ یعنی یا چیزی به شما یاد می‌دهد، مثل پادکست‌های کسب و کار یا مطلبی است که از شنیدن آن لذت می‌برید، مثل داستان.
  • صدای با کیفیتی دارد.
  • گوینده آن بیان مناسبی دارد. برخی از پادکست‌ها گوینده‌ای دارند که به شیوه‌ای یکنواخت صحبت می‌کند و پادکستی خواب‌آور ارائه می‌دهد!
  • زمان انتشار آن منظم است و مباحث مختلف در موضوع اصلی‌اش را پوشش می‌دهد.
  • دسترسی به آن آسان است.

بهترین پادکست هایی که باید شنید، از نظر هرکس متفاوت است. ما در این مقاله به عنوان راهنما لیستی از بهترین پادکست های فارسی را ارائه داده‌ایم. شما می‌توانید بخشی از هر پادکست را گوش کنید و در صورتی که ویژگی‌های مورد نظرتان را داشت، آن را به لیست اختصاصی خود اضافه کنید.

 

حتما بخوانید: مدیریت سرمایه چیست 

 

معرفی بهترین پادکست فارسی برای صاحبین کسب و کار

یکی از مهم‌ترین مواردی که مشخص می‌کند ما نیاز به آموزش در چه زمینه‌ای داریم، شغلمان است. هر فردی باید در حیطه تخصصی خودش آموزش ببیند تا به فرد متخصص‌تری تبدیل شود. به عنوان مثال صاحبین کسب و کار افرادی هستند که به یادگیری مهارت‌های مدیریتی، مدیریت استراتژیک، موفقیت، تا حدودی روانشناسی، انگیزش و… نیاز دارند.

 

برای انتخاب بهترین پادکست فارسی ابتدا مشخص کنید می‌خواهید در چه حوزه‌ای آموزش ببینید و به کدام موضوع علاقه دارید.

 

اگر گوش کردن به بهترین پادکست فارسی، برای شما ارزش افزوده‌ای نداشته باشد، خیلی زود خسته خواهید شد و ممکن است به کلی عادت خوب گوش کردن به بهترین پادکست های فارسی را از دست بدهید. بهتر است با صرف مقداری زمان، لیستی از پادکست‌های مناسب تهیه کنید و به آن‌ها گوش دهید.

 

بهترین پادکست های روانشناسی

موضوع روانشناسی یکی از پرطرفدارترین موضوعات برای بهترین پادکست های فارسی است که افراد بسیاری از آن استقبال کرده‌اند. گوش دادن به بهترین پادکست های فارسی روانشناسی به شما کمک می‌کند به شناخت بهتری از خود و دنیای اطرافتان برسید، مهارت‌های روانشناختی را یاد بگیرید و به موضوعاتی بپردازید که شاید تاکنون به آن‌ها فکر نکرده بودید.

بهترین پادکست های روانشناسی

لیست بهترین پادکست های روانشناسی عبارت است از:

 

پادکست چنل بی

پادکست‌های چنل بی برای افرادی مناسب هستند که به داستان‌ علاقه دارند. در این سری پادکست‌ها داستان‌هایی را می‌شنوید که هرکدام از آن‌ها چیزی به دانش شما اضافه می‌کنند. این سری از بهترین پادکست های فارسی زیر مجموعه‌ای به نام بی‌ پلاس هم دارند که خلاصه کتاب‌های غیرداستانی را روایت می‌کند.

 

دوره جامع آموزش مدیریت کاربردی

 

پادکست رادیو راه

این عضو از لیست بهترین پادکست های فارسی به گویندگی مجتبی شکوری است و با این عبارت توضیح داده شده است: «برای کسانی که می‌خواهند با چشم بسته یاد بگیرند». رادیو راه یکی از بهترین پادکست های روانشناسی فارسی است که به موضوعات مختلفی در این زمینه می‌پردازد و همه چیز را به زبانی ساده بیان می‌کند.

 

پادکست دکتر هلاکویی

دکتر فرهنگ هلاکویی روانشناس و روان‌ درمانگر متخصص ایرانی است. پادکست زندگی اجتماعی سالم یکی از بهترین پادکست های فارسی است که سمینارها و سخنرانی‌های دکتر هلاکویی را منتشر می‌کند. در این سری پادکست‌ها می‌توانید اطلاعات مفیدی درباره کنترل اضطراب، ترس و خشم یاد بگیرید. همچنین تیپ شخصیتی سالم و ناسالم خود را می‌شناسید و راهکارهایی برای حل مشکلات روانشناختی خود و اطرافیان یاد خواهید گرفت. البته برای تشخیص تیپ شخصیتی می‌توان از تست شخصیت شناسی disc نیز استفاده کرد.

 

حتما بخوانید: مدیریت بازاریابی چیست  

 

بهترین پادکست های انگیزشی

انگیزه چاشنی مسیر حرکت ماست، وقتی انگیزه داریم مسیر رسیدن به اهدافمان را با اشتیاق و شادمانی بیشتری طی می‌کنیم و از آن لذت می‌بریم. البته انسان‌ها همیشه موجوداتی با انگیزه نیستند و حتی اگر در چند قدمی قله موفقیت هم قرار داشته باشند، ممکن است بی‌ انگیزه شوند. گوش دادن به بهترین پادکست های فارسی انگیزشی به شما کمک می‌کند انگیزه بگیرید و این انگیزه به دیگران هم انتقال دهید.

بهترین پادکست های انگیزشی

تنوع پادکست های انگیزشی بسیار زیاد است و به همین دلیل انتخاب بهترین پادکست فارسی از میان آن‌ها کار ساده‌ای نیست. حتی بسیاری از افرادی که در حوزه روانشناسی، کسب و کار و… کار می‌کنند، بخشی از محتوایشان را به انگیزش اختصاص می‌دهند، زیرا انگیزه چیزی است که برای همه کارها لازم است!

بهترین پادکست های انگیزشی فارسی را در ادامه معرفی می‌کنیم.

 

سوخت جت

رنه سینانی اولین رسانه انگیزشی فارسی زبان را راه‌اندازی کرده است و یکی از بزرگ‌ترین رسانه‌ها در این زمینه است. پادکست های رنه سینانی جزو اولین و بهترین پادکست های فارسی در زمینه انگیزش هستند که موضوعات متنوعی را در بر می‌گیرند. در سایت سوخت جت می‌توانید انواع پادکست، ویدیوکست و… با موضوع انگیزشی را پیدا کنید و آن‌ها را بخوانید. سوخت جت به شیوه‌ای آموزشی انگیزشی کار می‌کند و تکنیک‌هایی که برای ساختن ذهن و رسیدن به موفقیت و انگیزه نیاز دارید را به شما آموزش می‌دهد.

 

تایم

این عضو از لیست بهترین پادکست های فارسی کاملا انگیزشی است و صدایی که می‌شنوید شما را به ادامه دادن و رسیدن به اهدافتان ترغیب می‌کند. پادکست‌ صبح تایم برای مواقعی که مشغول ورزش هستید یا صبح در مسیر رسیدن به محل کارتان رانندگی می‌کنید، بهترین انتخاب هستند.

 

صدای درون

این پادکست بخشی از صدای درونی شماست که شما را برای رسیدن به اهدافتان ترغیب می‌کند. همان صدایی که از ورود به محدوده ناشناخته و خروج از منطقه امن صحبت می‌کند و در پس ترس‌هایتان به گوش می‌رسد. پادکست صدای درون همان نیروی محرکی است که برای گوش دادن به صدای درونی خود نیاز دارید.

 

حتما بخوانید: سطوح مدیریت

 

بهترین پادکست کسب و کار

تنوع بهترین پادکست های فارسی در حوزه کسب و کار بسیار زیاد است. این پادکست‌ها معمولا به صورت مصاحبه‌ای با افراد موفق یا متخصصینی که حرف‌هایی برای گفتن دارند، ارائه می‌شوند. در کنار آن روایت موفقیت یک کسب و کارهای مختلف را هم می‌شنوید. این روایت‌ها صرفا یک داستان نیستند و از هر اتفاقی که برای یک کسب و کار یا مدیر آن رخ داده، می‌توانید درسی بردارید و چیزی یاد بگیرید.

بهترین پادکست های انگیزشی

بهترین پادکست‌های کسب و کار فارسی را در ادامه نام برده‌ایم.

 

کار نکن

این رادیوی اینترنتی یکی از بهترین پادکست های فارسی است که شامل مصاحبه با افرادی است که با کارشان زندگی می‌کنند! افرادی که عاشق کسب و کارشان هستند و برایشان مثل تفریح است، آن‌ها همان افرادی هستند که حتی اگر خسته و شکست‌خورده باشند، باز هم ادامه می‌دهند؛ زیرا اشتیاق دارند! میزبان‌های کار نکن با این افراد درباره مسیر شغلی‌شان گفتگو می‌کنند.

 

مدیر نوپا

این پادکست توسط ناصر غانم‌ زاده تولید شده که مشاور راه‌اندازی استارتاپ است. پادکست مدیر نوپا به صورت اختصاصی به استارتاپ‌ها می‌پردازد و برای افرادی که به تازگی در حال راه‌اندازی کسب و کارشان هستند کاربرد دارد.

پیج اینستاگرام دکامی

 

۱۰ صبح

این پادکست به تجربیات کسب و کارهای بزرگی چون علی بابا، دیجی‌کالا، تپ‌سی و… می‌پردازد. مدیران این کسب و کارها مهمان ۱۰ صبح هستند و درباره ایده‌ها و تجربیاتشان صحبت می‌کنند. گوش دادن به این افراد می‌تواند ذهنیت مدیریتی شما را تقویت کند و ایده‌های جدیدی برای توسعه کسب و کارتان داشته باشد. به همین دلیل است که موضوعات مرتبط با کسب و کار جزو بهترین پادکست های فارسی برای کارآفرینان هستند.

 

بهترین پادکست موفقیت

موفقیت عوامل مختلفی دارد، بنابراین می‌توان گفت تمام پادکست‌هایی که تا پیش از این معرفی کردیم جزو دسته‌بندی موفقیت نیز قرار می‌گیرند. بهترین پادکست های فارسی ابعاد مختلف رشد و توسعه فردی و اجتماعی را در بر می‌گیرند و به همین دلیل بسیاری از آن‌ها را می‌توان در لیست بهترین پادکست موفقیت هم قرار داد.

بهترین پادکست موفقیت

در ادامه چند پادکست مفید دیگر در این زمینه را معرفی می‌کنیم:

 

هلی تاک

این پادکست در زمینه توسعه فردی است و در هر اپیزود به یک مهارت در این زمینه می‌پردازد یا چیزی درباره توسعه فردی به شما آموزش می‌دهد. هلی تاک روی توسعه مهارت‌های فردی و نرم در شما متمرکز شده است.

 

رادیو هزار سرو

این پادکست فارسی شما را از نمی‌توانم‌ها و نمی‌شودها دور می‌کند. موضوعاتی که در هزار سرو به آن می‌پردازند ترکیبی است از توسعه فردی، کسب و کار، خلاقیت، انگیزش و… . به همین دلیل مدیران با گوش کردن به این پادکست می‌توانند همیشه در ارتباط با مهارت‌های نرم مدیریتی باشند. تکرار و قرار گرفتن در یک محیط مرتبط با موفقیت اهمیت بسیاری دارد.

 

سبکتو

سبکتو هم جزو بهترین پادکست های فارسی است که داستان افراد موفق و سبک زندگی آن‌ها را روایت می‌کند. با گوش دادن به مثال‌هایی که در این جهان زندگی کرده‌اند و به موفقیت رسیده‌اند، شما هم می‌توانید به یک فرد موفق تبدیل شوید. دیدن مسیر دیگران برای طی کردن مسیر خودتان انگیزه، اشتیاق و چشم‌اندازی خلاقانه‌تر فراهم می‌کند.

 

 

لیست بهترین پادکست های فارسی را از کجا گوش کنیم؟

برای استفاده از پادکست‌ها می‌توانید از نرم‌افزارهای پادکچر (Podcatcher) که پلتفرم اختصاصی پخش پادکست هستند، استفاده کنید. البته اکثر پادکست های فارسی که در این مقاله معرفی کردیم، سایت اختصاصی هم دارند. اما گوش کردن به آن‌ها در نرم‌افزارهای پادکچر ساده‌تر است، زیرا این نرم‌افزارها تمام پادکست‌ها را به صورت یکجا ارائه می‌دهند و قابلیت سرچ نیز دارند. بنابراین نیازی نیست از این سایت به سایت دیگری بروید تا بتوانید پادکست‌های مختلف را گوش کنید.

لیست بهترین پادکست های فارسی

بهترین پادکچرها برای سیستم عامل اندروید و IOS عبارت است از:

  • apple podcast برای سیستم عامل IOS
  • Over Cast برای سیستم عامل IOS
  • google podcast برای سیستم عامل اندروید
  • castbox برای سیستم عامل اندروید
  • Spotify برای سیستم عامل اندروید و IOS

 

حتما بخوانید: چگونه فریلنسر شویم 

 

کلام آخر؛ بهترین پادکست را برای خودتان انتخاب کنید
در این مقاله لیست بهترین پادکست های فارسی در حوزه‌های مختلف را نام بردیم، اما بهترین بودن موضوعی نسبی است. شما می‌توانید در پادکچر نمونه‌ای از هر کدام را گوش کنید و در صورتی که به آن علاقه داشتید، پادکست را به لیست محبوبتان اضافه کنید.

مزیت پادکست‌ها این است که در هر موقعیتی می‌توانید به آن‌ها گوش کنید، رانندگی، ورزش، پیاده‌روی،‌ باغبانی و هر وقتی که زمانی برای گوش دادن دارید، یک پادکست پخش کنید و از آن لذت ببرید.

در دوره جامع مدیریت کاربردی، ۲۳ قانون و قاعده حرفه ای مدیریت در ایران ارائه می شود که به تنهایی می توانند از شما مدیری برجسته بسازند

دوره جامع مدیریت کاربردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان کتاب

بزرگترین اشتباه مدیران
کتاب تا 5 دقیقه دیگر در ایمیل شما خواهد بود
کتاب را برایم ارسال کن
کتاب
close-link

دانلود رایگان کتاب

بازخورد موثر مدیریتی
کتاب تا 5 دقیقه دیگر در ایمیل شما خواهد بود
کتاب را برایم ارسال کن
feedback
close-link