استخدام نیروهای جدید

تازه واردین به سازمان

افراد تازه وارد در سازمان درست مانند کودک تازه متولد شده هستند به همان اندازه بکر و آماده پذیرش آموزش. کودک تازه متولد شده به محیط خود و آدمهای اطراف خود وابسته است و کلیه آموزشهای خود را از محیط و افراد اطراف خود دریافت میکند. افراد تازه وارد نیز آمادگی دریافت هرگونه آموزشی در رابطه با فرهنگ سازمانی و شخصیت سازمانی را دارا هستند. لذا خیلی اهمیت دارد که برنامه هایی جامع و از پیش تعیین شده برای آموزش و جهت دهی اینگونه افراد داشته باشید تا بتوانید آنها را متناسب با فرهنگ سازمانی دلخواه خود هدایت کنید .

درصورتی که این برنامه ریزی را نداشته باشید و آنها را در سازمان رها کنید آنها آموزشهای لازم خود را از افراد قدیمی و فرهنگ حاکم بر سازمان دریافت میکنند که ممکن است واقعا دلخواه شما نباشد.

افراد قدیمی تر سازمان مانند افراد بالغی هستند که زندگی خود آنها به صورت جداگانه معنا دارد و شخصیت آنها کاملا شکل گرفته و از محیط و افراد اطراف خود تاثیر بسیار کمتری میپذیرند. شخصیت سازمانی افراد قدیمی کاملا شکل گرفته است و تغییر و تاثیر بر آن کار بسیار دشواری است آنها انتظار دارند در برنامه ریزی ها شرکت کنند و در امور دخالت و تاثیر داشته باشند. هدایت این افراد مستلزم تفکر و توانمندی بالای مدیریتی است. اگر این افراد در برنامه ریزی ها و تصمیمات مشارکت داده نشوند به طور حتم به آن تن در نخواهند داد. هیچ فرایند تغییری در سازمان بدون مشارکت افراد قدیمی امکان پذیر نیست. فرایند تغییر در سازمانها کاری بسیار سنگین و نیازمند مهارت بالای مدیریت است.

مطلب جذاب پیشنهادی
دوره کامل مهارت های ضروری مدیریت در ایران

اما افراد تازه وارد به سادگی تاثیر پذیر و قابل برنامه ریزی هستند لذا این فرصت را به عنوان مدیر از دست ندهید و برنامه ای جامع و کاربردی را برای آموزش تازه واردین تدارک ببینید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *