پایان سال ۹۳

اکنون به پایان سال نود و سه رسیدیم یکسال دیگر بر ما با وقایع و تجربیات مختلف گذشت. این سال برای من سال تلنگر بود ابتدای سال که جز رنج چیزی برای من نداشت رنجی حاصل از انتخابهای من، و تا پایان سال فراز و نشیبهایی بود و طبق روال عادی روزمرگی هایمان و مشکلات خاص خودش گذشت. اما در سه ماهه پایان سال همه چیز متفاوت بود، خداوند لطفش شامل حال من شد و من را به راهی درست در اثر یک اتفاق معجزه گونه هدایت کرد.

اینجا بود که من خیلی بیشتر توانستم درونم را بکاوم و به خدا خیلی نزدیکتر شوم و شناخت بهتری از قبل نسبت به او داشته باشم اینجا بود که من دریافتم که رنج ها حاصلی جز آگاهی ندارند و هیچ چیز ارزشمندتر از آگاهی حاصل از رنج ها نیست. دریافتم که آنجه امروز هستم حاصل انتخابهای دیروز من است، متوجه شدم اتفاقات و رخدادها هیچ کدام به خودی خود به من آسیبی نمی زنند بلکه واکنش نا مناسب من نسبت به این رخدادها هستند که میتوانند به من آسیب بزنند. یاد گرفتم اجازه ندهم رویدادها ، اتفاقات و امور من را کنترل کنند بلکه من آنها را تحت کنترل بگیرم. من به خوبی توانستم حلقه نفوذ و حلقه نگرانی ام را شناسایی و نحوه برخورد و رفتار با آنها را یادگرفتم. آموختم که هرچقدر بیشتر کار کنم آدم موثرتری نخواهم بود. متوجه شدم هیچ چیز از بیرون توانایی آسیب زدن به من را ندارد مگر اینکه خودم این اجازه رابدهم همچنین دریافتم که مشکل هیچ جای دیگری نیست مشکل در درون خود من است و من باید همیشه از خودم شروع کنم و با متفاوت بودم بر مسایل اطرافم تاثیر بگذارم. و به خوبی درک کردم که هرگاه تصور کنم مشکل من بیرون از من است خود این نوع تفکر مشکل من است.

ماههای پایانی سال برای من بسیار پر بار بود به خوبی فهمیدم در صورت آگاهی بر نادانی ها و ناتوانی هایم پیشرفت و رشد بیشتری خواهم داشت تا با تکیه بر دانش محدودم… تلاش کردم تا پارادایم های خودم را که رفتارهای من را تحت کنترل دارند شناسایی و آنها را بشکنم پارادایم ها همان الگوهای ذهنی هستند که همه ما آنها را با خود داریم و معمولا توسط آنها رفتارها و عکس العملهای ما کنترل میشوند که بسیاری از آنها منفی و آسیب رسان هستند بسیاری دیگر از رده خارج و منسوخ و باید آنها را شناسایی و حذف کرد.

و اکنون که این سال را به پایان میبرم با چشمانی امیدوار به استقبال دستان بهار میروم و از نیروی برتر و لایزالم میخواهم که سال آینده را در ابتدا برای همه آنهایی که دوست دارم پر از شادمانی و سرسبزی و سربلندی کند و همیشه برای آنها بهترینها را بیافریند و آنها را در پناه لطف و کرم خود بگیرد همچنین آرزومندم سالی پر بار و پر از موفقیت برای شما دوستان و همراهان گرامی بوده و همیشه سبز و پایدار و سرشار از لبخند در کنار خانواده خود باشید.

سپاسگزارم

سال نو بر همه شما عزیزان وهمراهان گرامی مبارک باد…

 

7 دیدگاه برای “پایان سال ۹۳

  1. لیلا گفته:

    براتون خیلی خوشحالم که امسال رو با امید به پایان می برید و آخرین نوشته هاتون پر از اشتیاق و سرزندگی نسبت به آینده ست. سال آتی، سالی پر از سلامتی برای شما و خانواده محترمتان باشد @};- @};- @};- :x

  2. پان... گفته:

    @};- @};-
    آفرین عالی بود و این همه امید جای تحسین داره خیلی عاااااااالیست که امسال را متفاوت شروع کردی
    خیلی خوشحالم برات :x

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دانلود رایگان کتاب

بزرگترین اشتباه مدیران
کتاب تا 5 دقیقه دیگر در ایمیل شما خواهد بود
کتاب را برایم ارسال کن
کتاب
close-link

دانلود رایگان کتاب

بازخورد موثر مدیریتی
کتاب تا 5 دقیقه دیگر در ایمیل شما خواهد بود
کتاب را برایم ارسال کن
feedback
close-link