خودتان را خیلی جدی نگیرید

خندیدن در محل کار

خودتان را خیلی جدی نگیرید

در مذاکرات، مصاحبت ها و همایشهای مختلف مدیران زیادی را می بینم، که خودشان را بیش از حد جدی می گیرند و با غرور بیش از حد نگرش خودشان را مطرح می کنند و دیدگاه و نگرش شان را بهترین می دانند.

هر چقدر هم سخت تلاش کنید و با جدیت کار کنید دلیل نمی شود که خودتان را اینقدر جدی بگیرید. یادتان باشد هیچ چیز در این دنیا مطلق نیست و هیچ چیز هم ماندنی نیست. بسیاری از ما خود واقعی مان را بیش از حد جدی می گیریم و گمان می کنیم بهترین هستیم.

روزی که بمیریم، بهترین دوستانمان ما را مدح وستایش می کنند و بر اینکه بهترین دوستمان بود و آدم خیلی خوبی بود تاکید می کنند شاید هم کمی اشک بریزند اما نیم ساعت بعد به مهمترین چیزی که به آن فکر می کند چلوکباب روی میز شام است. این واقعیت زندگی است. پس چرا اینقدر جدیت و غرور و …

شما به عنوان کسی که باید با مردم کار کنید باید حس شوخ طبعی داشته باشید و غرور و توهم بهترین بودن را کنار بگذارید.

خنده کوتاهترین فاصله بین دو انسان است.

 

حتما بخوانید: شرح شغل چیست 

 

 

آیا ژست مدیریتی می گیرید؟

برخی مدیران بیش ازحد پایبند تشریفات مدیریتی هستند. و ژست و قیافه مدیریتی خاصی به خودشان می گیرند. باید بدانید اینطور ژست و قیافه گرفتن عوارضی دارد که مهمترین آنها کوته فکری و کم ظرفیتی مدیریت است.
باید بدانید آنچه که از شما یک مدیر مورد احترام و محبوب می سازد، شخصیت و اخلاق واقعی شما، افکار و تصمیمات منطقی شما و دستورات معقول شماست نه ژست مدیریت و امثال آنها…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان کتاب

بزرگترین اشتباه مدیران
کتاب تا 5 دقیقه دیگر در ایمیل شما خواهد بود
کتاب را برایم ارسال کن
کتاب
close-link

دانلود رایگان کتاب

بازخورد موثر مدیریتی
کتاب تا 5 دقیقه دیگر در ایمیل شما خواهد بود
کتاب را برایم ارسال کن
feedback
close-link