معرفی ۵ مورد از بهترین کتاب های مذاکره در جهان

بهترین کتاب های مذاکره در جهان

خواندن بهترین کتاب مذاکره یعنی افزایش اطلاعات و مهارت مذاکره که شما بهتر از من می‌دانید چه مزیت‌هایی دارد! کتاب‌ها معجزه زندگی انسان هستند. وقتی لیست بهترین کتاب های جهان در زمینه مذاکره را می‌خوانیم، گویا مستقیما با یک مذاکره کننده حرفه‌ای صحبت می‌کنیم و او همه چیز را درباره مهارت مذاکره به ما آموزش می‌دهد. چه چیزی از این بهتر؟!

یادگیری مهارت مذاکره با مطالعه کتاب در مورد مذاکره، شرکت در دوره و… لازم است، اما کافی نیست. مذاکرات همیشه مطابق با آنچه در کتاب‌ها نوشته شده، پیش نمی‌روند. برای یک مذاکره موفق باید اصولی که در بهترین کتاب اصول و فنون مذاکره آموخته‌اید را با مهارت‌های نرم و خلاقیت ترکیب کنید. در این مقاله لیست ۵ موردی با عنوان «بهترین کتاب مذاکره» جمع آوری کرده‌ایم. بعد از مطالعه این مقاله متوجه می‌شوید که هر کدام از این کتاب‌ها چه چیزهایی به شما یاد می‌دهند و برای چه نوع مذاکراتی کاربرد دارند.

 

1. کتاب اصول و فنون مذاکره، عضو همیشگی لیست بهترین کتاب مذاکره

نویسنده: راجر فیشر، ویلیام یوری
مترجم: دکتر مسعود حیدری
انتشارات: سازمان مدیریت صنعتی

کتاب اصول و فنون مذاکره

کتاب اصول و فنون مذاکره، درباره انواع مختلف مذاکرات صحبت می‌کند. ویلیام لوری در این کتاب می‌گوید مذاکره مهارتی است که از همان کودکی به آن نیاز داریم. در دوران کودکی هم برای به دست آوردن خواسته‌هایمان با بزرگ‌ترها مذاکره می‌کردیم.
با این کتاب شما اصول مشترک بین تمام مذاکرات را یاد می‌گیرید. بنابراین می‌توانید همه مذاکرات را کنترل کنید و به نفع خود به پایان برسانید؛ چه مذاکره‌ای کوچک با اعضای خانواده باشد و چه مذاکره‌ای بزرگ در یک محیط کاری.
کتاب اصول و فنون مذاکره، مرجع و بهترین کتاب فنون مذاکره است که بسیاری از کتاب‌های دیگر از آن الگو گرفته‌اند. به همین دلیل توصیه می‌کنم آن را در اولویت اول بخوانید و سپس به سراغ سایر کتاب‌های لیست بروید.

 

حتما بخوانید: افیلیت مارکتینگ چیست 

 

 

2. با کتاب :هرگز سازش نکنید»، برنده مذاکرات شوید.

نویسنده: کریس واس
مترجم: شهلا ثریا صفت
انتشارات: نشر نوین

نام کامل این کتاب عبارت زیر است:
هرگز سازش نکنید؛ طوری مذاکره کنید که انگار زندگی‌تان به آن بستگی دارد!
از نام کتاب هم می‌فهمیم که چگونه قرار است یک مذاکره موفق را آموزش دهد. با همین شیوه آموزش، به بهترین کتاب مذاکره در جهان تبدیل شده است!

کتاب هرگز سازش نکنید

کریس واس بیش از ۲۰ سال در دفتر تحقیقاتی FBI فعالیت داشته است. تجربیات او در فدرال، جوهره اصلی کتاب هرگز سازش نکنید را تشکیل می‌دهد. او به شما آموزش می‌دهد چگونه با روانشناسی انسانی، افراد را تسلیم کنید؛ البته به گونه‌ای که خودشان بخواهند خواسته شما را انجام دهند. کریس واس راه‌های نفوذ در دیگران را به شما نشان می‌دهد.
در کتاب هرگز سازش نکنید، تفکر کاشف را یاد می‌گیرید. بنابراین در هر مذاکره مدام اطلاعات جدیدی از طرف مقابل به دست می‌آورید و راحت‌تر می‌توانید او را متقاعد کنید. کریس واس اصول بازی «اگر چیزی می‌خواهی، پس باید درخواست کنی» را به شما آموزش می‌دهد! برای دانلود رایگان کتاب هرگز سازش نکنید می‌توانید به سایت های معتبر مراجعه نمایید.

 

حتما بخوانید: عوامل موثر در بهره وری 

 

 

3. کتاب بله گرفتن؛ به شما یاد می‌دهد اختلافات را به نفع خودتان حل کنید

نویسنده: ویلیام یوری و راجر فیشر
مترجم: محمد امین کریمی

برای دانلود رایگان کتاب بله گرفتن در نسخه صوتی و الکترونیکی می‌توانید به اپلیکیشن‌ها و سایت‌های معتبر مراجعه کنید.
این کتاب به شما یاد می‌دهد چگونه بدون اینکه از اهداف خود دست بکشید، در مذاکره با طرف مقابل به توافق برسید. این هدف اصلی مذاکرات است و به همین دلیل کتاب بله گرفتن، جزو لیست بهترین کتاب مذاکره قرار می‌گیرد.

کتاب بله گرفتن

نکته مهم این است که کتاب «بله گرفتن» با «کتاب اصول و فنون مذاکره» تفاوت دارد. با وجود اینکه نویسندگان دو کتاب مشترک هستند، اما مباحث آن‌ها باهم فرق می‌کند.

فیشر و یوری در این کتاب به شما آموزش می‌دهند که اختلاف نظرها واقعی نیستند و به ذهنیت و موقعیت هر شخص برمی‌گردند. بنابراین اگر شما بتوانید موقعیت طرف مقابل را تشخیص دهید، می‌توانید علایق او را هم بشناسید و در مذاکره لحاظ کنید. بنابراین مذاکره‌ای دو سر برد خواهید داشت. کنترل اختلاف نظرها در مذاکره هدف اصلی کتاب «بله گرفتن» است.

حتما بخوانید: سی آر ام چیست 

 

 

4. کتاب گفتگوهای سرنوشت ساز، به شما یاد می‌دهد چیزی را از دست ندهید

نویسندگان: جوزف گرنی، ران مک میلان، کری پیترسون
مترجم: سعید یار احمدی
انتشارات: نشر آموخته

گفتگوهای سرنوشت‌ساز همان مذاکرات روزانه‌ای هستند که تاثیر میان مدت یا بلندمدتی بر زندگی ما دارند. مثلا مذاکره برای استخدام یکی از گفتگوهای سرنوشت‌ سازی است که هر شخص ممکن است یک یا چند بار در طول زندگی کاری‌اش انجام دهد.

کتاب گفتگوهای سرنوشت ساز

گفتگوهای سرنوشت‌ساز علاوه بر اثرات بلند مدت، معمولا ریسک بالایی دارند و احساسات شما را هم درگیر می‌کنند. به همین دلیل ممکن است با سطح استرس بالایی در این مذاکرات حاضر شوید و نتوانید اوضاع را مدیریت کنید.

پیج اینستاگرام دکامی

کتاب گفتگوهای سرنوشت ساز به شما یاد می‌دهد چگونه چنین مذاکرات حساس را کنترل کنید و نتیجه دلخواهی از آن بگیرید. این کتاب جزو لیست پرفروش‌ترین و بهترین کتاب مذاکره در جهان قرار دارد. دانلود کتاب گفتگوهای سرنوشت ساز را می‌توانید از سایت های معتبر براحتی انجام دهید.

 

حتما بخوانید: استرس کاری چیست 

 

 

5. کتاب هنر چانه زنی؛ چانه بزنیم یا مذاکره کنیم؟

نویسنده: ریچارد ند لی‌ بو
مترجم: محمد ابراهیم گوهریان
انتشارات: نسل نو اندیش

کتاب هنر چانه زنی

چانه زنی ناشیانه و هنرمندانه یک تفاوت مهم دارند. زمانی که ناشیانه چانه می‌زنید، بی‌هدف صحبت می‌کنید تا در نهایت یکی از حرف‌هایتان مخاطب را متقاعد کند. این کار خسته کننده است و معمولا نتیجه‌ای جز گارد گرفتن مخاطب دربرابر شما ندارد. اما مذاکره یا به عبارتی «چانه زنی هنرمندانه» یعنی منافع خود و طرف مقابل را بشناسید و با توجه به آن‌ها راهکارها و جملات مناسب برای مذاکره را انتخاب کنید.

نویسنده کتاب هنر چانه زنی، آن را برای پیروزی در مذاکرات غیررسمی نوشته است. بنابراین در ابتدا برای شما شفاف می‌کند که منظور از چانه زدن چیست، در چه موقعیت‌هایی به کار می‌آید و چه مزیت‌ها و معایبی دارد. بنابراین شما درک می‌کنید که در چه مواقعی باید چانه بزنید و چه مواقعی باید مذاکره کنید! پس باید بگوییم هنر چانه زنی بهترین کتاب مذاکره غیررسمی است.
بعد از مشخص شدن ماهیت چانه زنی، نویسنده آموزش‌ها را شروع می‌کند و راهکارهایی هنرمندانه برای موفقیت در مذاکرات غیررسمی ارائه می‌دهد. البته نباید انتظار داشته باشید در واقعیت همه شرایط مانند مثال‌های کتاب پیش برود. همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، اصول موجود در بهترین کتاب مذاکره باید با خلاقیت شما ترکیب شوند.

 

دوره جامع آموزش مدیریت کاربردی

 

آیا لیست بهترین کتاب مذاکره به همین موارد محدود است؟

با یک جستجوی ساده در اینترنت متوجه خواهید شد که صدها کتاب درباره مذاکره وجود دارد. لیست ۵تایی که در این مقاله ارائه شد، کتاب‌هایی هستند که هم به زبان فارسی ترجمه شده‌اند و هم محتوای عالی درباره مذاکره ارائه می‌دهند. به همین دلیل در لیست بهترین کتاب مذاکره قرار گرفته‌اند. اما در صورتی که احساس می‌کنید به مطالعه بیشتری درباره مذاکره نیاز دارید، کتاب‌هایی که در ادامه نام برده‌ام هم حرف‌هایی برای گفتن دارند.

  • راهبردها و تکنیک‌های مذاکره؛ برایان تریسی.
  • مهارت مذاکره در یک هفته؛ پیتر رونالد فلمینگ.
  • مذاکره درباره مسائل غیر قابل مذاکره؛ دنیل شاپیرو.
  • همه چیز قابل مذاکره است؛ کوین کندی.
  • مذاکره برد- برد؛ دیوید گل ویچ.
  • کتاب مذاکره غیر ممکن ها

بهترین کتابهای مذاکره

به طور کلی با مطالعه لیست ۵ تایی بهترین کتاب مذاکره، دانش شما درباره مذاکره و فنون آن به سطح قابل قبولی می‌رسد. بعد از آن نوبت به کسب تجربه و یادگیری مذاکره در فضای واقعی است.
یک مدیر حرفه‌ای، بهترین مذاکره کننده است. 

تا به اینجا، با بهترین کتاب‌های مذاکره آشنا شدید، برای اینکه بهترین کتب مدیریت کسب و کار را بشناسید؛ پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی کتاب مدیریت کسب و کار را مطالعه کنید. 

 

حتما بخوانید: استارتاپ چیست 

 

 

کلام آخر؛ با مطالعه و اجرا برنده مذاکرات باشید

یادگیری اصول و فنون و خواندن بهترین کتاب مذاکره عصای جادویی نیست که به یکباره دیگران را متقاعد کند با شما موافق باشند. این اصول به شما یاد می‌دهند در طول مذاکره چگونه می‌توانید اطلاعاتی درباره اهداف و علایق طرف مقابل به دست آورید و با توجه به آن‌ها مذاکره را ادامه دهید. همچنین به کمک آن‌ها یاد می‌گیرید که در هر موقعیت چه جملاتی انتخاب کنید تا طرف مقابل در مذاکره راحت‌تر تسلیم شود.
همه این موارد ابزاری هستند که یادگیری اصول و فنون مذاکره به شما ارائه می‌دهد. به یاد داشته باشید که طرف مقابل هم می‌تواند از این ابزار بهره‌مند باشد و بهترین کتاب مذاکره را خوانده باشد! در این صورت خلاقیت و سایر مهارت‌های نرم است که برگ برنده شما در مذاکره خواهد بود. پس فراموش نکنید که اجرا، تکرار و تمرین هم به اندازه یادگیری و خواندن بهترین کتاب های مذاکره اهمیت دارد.
اگر تکنیک یا اصولی از این کتاب‌ها را در مذاکرات خود استفاده کرده‌اید و نتیجه گرفته‌اید، تجربیاتتان را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

 

در دوره جامع مدیریت کاربردی، ۲۳ قانون و قاعده حرفه ای مدیریت در ایران ارائه می شود که به تنهایی می توانند از شما مدیری برجسته بسازند

دوره جامع مدیریت کاربردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان کتاب

بزرگترین اشتباه مدیران
کتاب تا 5 دقیقه دیگر در ایمیل شما خواهد بود
کتاب را برایم ارسال کن
کتاب
close-link

دانلود رایگان کتاب

بازخورد موثر مدیریتی
کتاب تا 5 دقیقه دیگر در ایمیل شما خواهد بود
کتاب را برایم ارسال کن
feedback
close-link