موفقیت سازمانی و نقش مدیر در آن

موفقیت سازمانی

موفقیت سازمانی خیلی کم به خودی خود پیش می آید. هرچند که در برخی از صنایع و بازارهای مرتبط به دلایل گوناگون مانند رانت خواری ، نبود رقیب، تصمیمات غلط دولت ها و … موفقیت هایی نصیب برخی سازمانها می کند. اما واقعیت این است که برای کسب موفقیت سازمانی شما به عنوان مدیر باید زمینه اش را مهیا کنید، برایش برنامه ریزی کنید و برای عملی شدنش گام بردارید.

حتی وقتی سازمان شما در بهترین موقعیت قرار دارد، شما باید باید دانش کافی برای استفاده از آن را داشته باشید. که بهره برداری های لازم برای ساختن آینده سازمان را بکنید.

موفقیت سازمانی

توصیه هایی برای تببین موفقیت سازمانی

  1. روی عملکرد و اجرا تمرکز کنید

اهداف عملکردی را به اهداف تجاری مرتبط سازید تا افراد بفهمند تلاش آنها روی موفقیت سازمانی تأثیر می گذارد و فعالیتهای انها در راستای دست یابی به اهداف سازمان است. این موضوع را باید بتوانند به طور شفاف درک کنند.

  1. خود را وقف پروژه های حیاتی کنید که مستقیما روی موفقیت سازمان تأثیر می گذارند

روی پروژه هایی وقت و انرژی بگذارید که واقعا روی موفقیت سازمان تاثیر داشته باشند و با جدیت پروژه هایی که موفقیت سازمانی را کند می سازند حذف و یا به انتهای جدول بفرستید. همچنین از چنین فرصت هایی برای گسترش مهارت های رهبری تان استفاده کنید. مثلا، برای شروع تولید یک محصول یا اجرای تغییر در سازمان داوطلب شوید.

  1. مدام دنبال فرصت هایی برای گسترش کسب و کار و تجارت خود باشید

 نیازهای مشتریان و فرصت های تازه را شناسایی و بررسی کنید. این موارد را با مدیر و همکاران خود در میان بگذارید و به دنبال ایده هایی باشید که موفقیت سازمان را در این راستا تضمین کند. به دنبال این باشید که چگونه سازمان می تواند در این زمینه ها فعال باشد. با هم ایده های خود را عملی کنید.

  1. با افراد در سازمان های دیگر صحبت کنید

گفتگو با افراد در سازمانهای دیگر به شما کمک می کند که نظر واقع گرایانه ای در مورد سازمان های دیگر داشته باشید. و به شما دیدگاهی نومی دهد.

  1. به نحوه ی دنبال کردن طرح های تازه و ابتکارات توجه کنید

شرافت خود با سازمانتان را قربانی رسیدن به اهدافتان نکنید. سرسخت بودن یک مسئله است، غیرقانونی و غیر اخلاقی بودن مسئله ای دیگر.

  1. با کارمندان باسابقه صحبت کنید که چرا در سازمان مانده اند

با افرادی که مسیر سازمان و چشم انداز آینده را می دانند صحبت کنید تا بتوانید درک درستی از موقعیت های ممکن برای خودتان داشته باشید. اینطور میتوانید دیدگاهایی تازه ای در مورد مزیت های رقابتی سازمانتان بدست آورید.

  1. به هماهنگی ارزش های شما و ارزش های سازمان توجه کنید

همراستا بودن سیاستهای شما با استراتژی ها سازمانی می تواند موقیت سازمان را تقویت نمایید و یکی از شاخص های کلیدی موفقیت سازمان است. و ارزشها چیزهایی هستند که این همراستایی را رقم می زنند. ماندن در سازمانی که به ارزش هایش احترام نمی گذارید سخت است.

میانگین امتیازات / 5. تعداد آرا:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان کتاب

بزرگترین اشتباه مدیران
کتاب تا 5 دقیقه دیگر در ایمیل شما خواهد بود
کتاب را برایم ارسال کن
کتاب
close-link

دانلود رایگان کتاب

بازخورد موثر مدیریتی
کتاب تا 5 دقیقه دیگر در ایمیل شما خواهد بود
کتاب را برایم ارسال کن
feedback
close-link